Komáři rodu Aedes

Už brzy uslyšíte pískání komárů Aedes naposledy. Nabízíme odborné hubení těchto nepříjemných škůdců s důrazem na vysokou účinnost našich zásahů. Navíc zajišťujeme i expresní zásahy do 24 hod.

Jak na komáry Aedes

Komáři Aedes jsou aktivní i ve dne a k jejich přemnožení dochází nejčastěji po povodních, kdy vznikne větší počet míst se stojatou vodou. Včasným zásahem však můžete jejich populaci zasadit těžkou ránu. Navíc omezíte další šíření komárů, kteří škodí lidem i zvířatům.

Nabízíme profesionální likvidace komárů Aedes. Máme dlouholeté zkušenosti s hubením hmyzu, díky kterým jsou naše zásahy rychlé a maximálně účinné. Každý z našich techniků má navíc kompletní odbornou způsobilost, kterou likvidace komárů vyžaduje.

Umíme ošetřit běžné i rozsáhlé prostory. Nejčastěji proti komárům zasahujeme v zahradách, sadech, stájích a na pastvách, loukách nebo veřejných prostranstvích. Rádi vám také poradíme, jak do budoucnosti snížit riziko dalšího rozšíření těchto škůdců.

Jak vypadají

Hnědě zbarvení dospělci bývají 5–10 mm velcí. Hlavním znakem pro rozpoznání komárů z tohoto rodu je černobílé pruhování na nohou a těle. Při sání bývají v horizontální poloze (rovně k podložce nebo může zadeček směřovat mírně dolů). Mají také světlá křídla bez skvrn a zadeček s tupým zakončením.

Malé štíhlé larvy o velikosti 5 až 10 mm žijí pouze ve vodě, kde se drží v šikmé poloze pod hladinou. Jejich ochlupení bývá různé. Na konci zadečku mají dýchací orgán (sifo), který drží nad hladinou.

Tmavě hnědé až černé kukly bývají menší ale mohutnější než larvy a žijí také ve vodě. Jejich zadní část bývá úzká, přední je naopak kulatá a nachází se v ní dýchací orgán. Kukly jsou pohyblivé a drží se u hladiny.

Životní cyklus

Komáři Aedes prochází proměnou dokonalou se stádiem kukly. Samičky nejsou vybíravé a kladou vajíčka na téměř jakoukoli vodní hladinu (kaluže, bazény, příkopy, kbelíky, pneumatiky, láhve nebo třeba dutiny ve stromech). Preferují stojatou vodu s velkým množstvím organického materiálu.

Vajíčka bývají tmavě hnědá a 1 mm velká. Mají oválný tvar a na vodní hladině se drží u sebe, jako kdyby byla spojená lepidlem. V jedné snůšce samička naklade 100 až 300 vajíček.

Přítomnost vody je pro vývoj nezbytná. Z vajíček se za 3 dny vylíhnou přímo do vody larvy, které se po 5–14 dnech (v závislosti na její teplotě) zakuklí. Za další 3 dny se z kukly vylíhne dospělý jedinec.

Celý vývojový cyklus bývá velmi rychlý – od vajíčka po dospělce může trvat pouze týden. Délka života dospělého jedince je nejčastěji 1–2 měsíce.

Kde je potkáte

  • Vajíčka, larvy a kukly: pouze ve vodě, při vyschnutí vodního zdroje mohou vajíčka přečkat do dalšího zaplavení
  • Dospělci: nejčastěji kolem vody, ale dokáží urazit i značné vzdálenosti (až 30 km od místa vylíhnutí)

Komáři Aedes jsou aktivní i ve dne. Tento druh pochází z USA odkud se rozšířil v pneumatikách aut. Nejčastěji je potkáte po povodních a v lokalitách, kde se nachází velký počet míst se stojatou vodou.

Preferovaná potrava

  • Larvy: organický materiál ve vodě
  • Dospělci (samičky): krev teplokrevných obratlovců
  • Dospělci (samci): nektar květů či sladký organický materiál

Jak vlastně škodí

Stejně jako ostatní druhy komárů obtěžují člověka i zvířata svou přítomností, bzučením a bodáním. Nejhorší bývá období po povodních, kdy se komáři přemnoží.

Jsou opravdu nebezpeční

V České republice komáři nepřenáší žádná onemocnění. V jiných zemích ale mohou přenášet patogeny způsobující například horečku Dongue, žlutou zimnici, virus Zika a další onemocnění.

Prevence v kostce

Nejdůležitější je zabránit vzniku míst se stojatou vodou, kde by mohly samičky klást vajíčka (kaluže, přelité květináče, špatně vyspádované okapy a jiná podobná místa). Navíc doporučujeme zvážit také další preventivní opatření:

  • Nainstalujte do oken sítě proti hmyzu
  • Důkladně utěsněte okna i dveře
  • Používejte účinné repelenty
  • Zvažte pořízení moskytiéry

Jsme profesionálové

Více než 20 let zkušeností, stovky zákazníků a tisíce úspěšných zásahů hovoří za vše

Umíme poradit

Ukážeme vám, jaká preventivní opatření mohou snížit riziko dalšího rozšíření komárů

Víme, jak na to

Proti komárům Culex, Anopheles i Aedes používáme osvědčené přípravky a postupy

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 500 Kč
3 025 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
K zásahu je nutné připočítat cenu dopravy. Ve vybraných lokalitách je doprava 200 Kč (cena bez DPH), za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět od 8 Kč/ km (cena bez DPH). Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

hubení komárů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt